Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
Paskola – naujam būstui ar gerbūviui gerinti? | Panevėžio.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Paskola – naujam būstui ar gerbūviui gerinti?

Daugelis sutiktų, kad įvairūs finansiniai įsipareigojimai – tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai, yra nemenka našta bei didžiulė atsakomybė. Šiam nelengvam žingsniui pasiryžta ne kiekvienas: neramina gana dideli ir ilgalaikiai įsipareigojimai, nėra užtikrintumo dėl pastovios darbo vietos, pajamas per mažos,  trūksta  profesionalios konsultacijos visais, su paskola susijusiais klausimais. Prieštaringi argumentai “už” ar “prieš” neduoda ramybės? Svarstote, iš kur palankiau skolintis naujam būstui ar senojo remontui,  automobiliui, svajonių kelionei ar kitoms kasdienėms reikmėms? Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė trumpai pristato būsto ir trumpalaikio vartojimo paskolų ypatumus. Nuramina, kad šie procesai nėra tokie ilgi ir sudėtingi, kaip daugeliui atrodo. Svarbiausia – pasidomėti keleto kredito įstaigų sąlygomis ir gauti bent kelis pasiūlymus, kad būtų galima išsamiai palyginti.

Kam suteikiama būsto paskola?

Nuosavas būstas – didžiulis privalumas bendro gerbūvio ir taupumo atžvilgiu. Dėl šios priežasties pastaruoju laikotarpiu išaugo didžiulė paklausa būsto paskoloms (įsigijimui arba statymui). Būsto paskolos išduodamos vadovaujantis Lietuvos Banko patvirtintais atsakingo skolinosi nuostatais – vertinamos gavėjo pajamos, turimi įsipareigojimai, visa kredito istorija bei kiti skolinimosi ypatumai. Kauno kredito unija suteikia galimybę pasiskolinti nuo 3000 Eur iki 150 000 Eur – 30 metų terminui. Žinoma, laikotarpis priklauso nuo paskolos gavėjo amžiaus, paskolos gavėjo pajamų, ketinamos imti paskolos sumos dydžio.

Paskola būstui, visų pirma, suteikiama 18 metų sulaukusiems bei nuolatines pajamas gaunantiems Kauno kredito unijos nariams arba norintiems jais tapti. Paskolos teikiamos ir specifinių klientų grupėms: jaunoms šeimoms, emigrantams, dirbantiems užsienyje, individualią veiklą vykdantiems asmenims bei kitiems. Tokie įsipareigojimai suteikiami tik atsižvelgus į klientų finansines galimybes. Lygiagrečiai, pagal poreikį,  gali būti teikiama ir vartojimo paskola būstui įsirengti.

Dažnai kyla abejonių, ar emigrantai bei dirbantieji užsienyje gali sudaryti būtos paskolų sutartis. Kauno kredito unija yra viena stipriausių finansuojant tokius klientus. Tereikia pateikti dokumentus, pagrindžiančius darbo santykius bei dokumentus, įrodančius gaunamas pajamas. Dažniausiai užtenka darbo sutarties ar kontrakto ir bankinio išrašo, kuriame atsispindi nuolatinių gaunamų pajamų srautai.

Keletas naudingų pastebėjimų apie vartojimo paskolų ypatumus

Trumpalaikė paskola yra skirta šeimos ar vieno asmens vartojimo poreikiams patenkinti. Tokio pobūdžio kreditai naudojami būsto remontui, buitinės technikos ar baldų  įsigijimui, kelionėms, sveikatinimui ar gydymo išlaidoms, studijų mokesčiams padengti.

Asmenims, nusprendusiems pasiimti vartojimo paskolą,  vertėtų įvertinti: paskolos laikotarpį, palūkanų normą, delspinigių dydį bei kitas išlaidas, susijusias su kredito išdavimu. Akcentuojama, kad per mėnesį mokami visi įsipareigojimai negali viršyti daugiau kaip 40 procentų gaunamų pajamų. Dėl to ypač svarbu tinkamai įvertinti savo finansinius pajėgumus.

Vartojimo paskolų grąžinimo laikotarpis gali būti net iki penkerių metų – grąžinant vartojimo kreditą kiekvieną mėnesį mokama vienodo dydžio įmoka. Esant poreikiui, paskolos gavėjas gali paskolą grąžinti ankščiau numatyto laiko nepatiriant jokių papildomų išlaidų arba prašyti atidėti mokėjimo terminus. Dalis vartotojų ima kreditą tam, kad būtų grąžinami ir ankstesnieji, daug didesni įsipareigojimai.

Sutiksime, kad ilgos ir sudėtingos procedūros vargina. Iš tikrųjų tai puiki galimybė žmonėms, norintiems, bet neturintiems pakankamai lėšų, pagerinti buitį bei gyvenimo kokybę. Privalumų rasime tikrai nemažai: lankstus grąžinimo terminas su galimybe atidėti, profesionali, nemokama konsultacija, aiškios išdavimo procedūros, nedideli sutarčių sudarymo mokesčiai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

123456