Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
Mamos nori ne dovanos sau, o laiko su vaikais | Panevėžio.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Mamos nori ne dovanos sau, o laiko su vaikais

Kokios dovanos geriausiai tinka Motinos dienos proga? Didžiausios Lietuvoje internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ apklausos duomenimis, mamas labiausiai džiugina ne prabangi grožio procedūra, o kartu su šeima praleistas laikas.

Laukia sveikinimo žodžiu

„Apklausą šia proga rengiame jau antrą kartą. Stebime vyraujančią tendenciją: mamos iš tiesų dažniau nori ne dovanos sau, kaip atrodo vaikams, o laiko, praleisto kartu su jais. Lygiai to paties mamos norėjo ir praėjusias metais. Gyvenimo tempui greitėjant ir didžiajai bendravimo daliai persikeliant į elektroninę erdvę, imame vis labiau branginti gyvą bendravimą ir buvimą su visa šeima“, – sako Giedrė Vilkė, „Pigu.lt“ rinkodaros direktorė.

Apklausoje dalyvavę vaikai galvoja, kad mamai užtenka būti pasveikintai žodžiu ir gauti gėlių (78 proc.), tačiau taip pat dažnu atveju sako, kad mamai patiktų dovana pagal pomėgį (75 proc.) arba dovana gerinti sveikatai (73 proc.).

Panašios nuomonės laikėsi ir apklausos respondentės – mamos. Jos tinkamiausia dovana laiko pasveikinimą žodžiu (64 proc.), gėles (63 proc.) arba dovaną, skirtą visai šeimai (52 proc.).

„Pigu.lt“ apklausoje dalyvavo 1 485 respondentų, iš kurių kiek daugiau nei 38 proc. sudarė mamos. Net 91 proc. mamų atsakė sulaukiančios sveikinimų šia proga, o beveik 9 proc. Motinos dienos nešvenčia. Dažniausiai mamos pasveikinamos žodžiu (86 proc.), gauna gėlių (84 proc.), kiek daugiau nei pusė mamų sulaukia ir saldumynų (51 proc.).

Džiugina dėmesiu ir rankdarbiais

Tinklaraščio babyblog.lt autorė Sotera Šveikauskaitė sako, kad šia proga niekuomet nepamiršta pasveikinti savo mamos. Pasak tinklaraštininkės, Mamos dieną svarbiausia yra nematerialūs dalykai: kokybiškas, pilnavertis laikas su šeima, dėmesys ir bendravimas padėjus išmaniuosius telefonus į šalį. Buvimas kartu gali atstoti dovaną ir prisidėti puoselėjant tvirtesnius santykius.

Sotera stengiasi savo mamą apdovanoti ne tik dėmesiu, bet ir pačios kurtomis dovanėlėmis. „Mamai kasmet nuo vaikystės dovanodavau pačios gamintą, rankų darbo dovaną. Manau, kad tokios dovanos labiausiai džiugina, turi didžiausią prasmę ir yra pačios geriausios, nes į jas įdėta daug laiko, darbo, vadinasi – ir meilės“, – įsitikinusi moteris.

Ji Mamos dienos proga yra sukūrusi įvairiausių rankdarbių: apyrankę ir kitokius papuošalus, pačios dekoruotus puodelį ir maišelį pirkiniams. Sotera įsitikinusi, kad mamas tokią dieną itin džiugina ir gėlių puokštė.

Indrė Beganskaitė
„Pigu.lt“ Komunikacijos projektų vadovė

123456