Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
Kelių policija: atkreipiamas vairuotojų dėmesys dėl padangų naudojimo | Panevėžio.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kelių policija: atkreipiamas vairuotojų dėmesys dėl padangų naudojimo

policijaLietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d., vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Atkreiptinas dėmesys, kad transporto priemonių vairuotojams šis reikalavimas yra privalomas ir teisės aktai nesuteikia galimybės savaip interpretuoti padangų naudojimo tvarkos.

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. lengvųjų automobilių (M1 klasė) naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai.

Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Naudojant tokias padangas, ant automobilio galo turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas, informuojantis apie tai (Kelių eismo taisyklių 4 priedas „Transporto priemonių skiriamieji ir informaciniai ženklai transporto priemonėse”).

Policija taip pat atkreipia dėmesį, kad naudojant padangas, kurios neskirtos važiuoti žiemą (nepažymėtos ženklais „M+S”, „*” arba užrašu „All seasons”), gali būti panaikinamas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas. Netinkamos būklės padangos gali kelti grėsmę eismo saugumui, t. y. būti eismo įvykio viena iš priežasčių, lemti jo padarinius.

– Atsakomybė už transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, eksploatavimą numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123 straipsnio 1 dalyje – bauda nuo 28 iki 43 eurų.

Kartu vairuotojas privalo iš anksto pasirūpinti savo transporto priemonės technine būkle:

– apšvietimo ir šviesos signalizacija, vairavimo sistema, stabdžiais, stiklo valytuvais ir plovikliais, užpakalinio vaizdo veidrodėliais (vidinis, išoriniai). Transporto priemonės techninė būklė ypač svarbi tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, lyjant (sningant).

Vairuotojai taip pat turi nepamiršti, kad (tai nurodyta Kelių eismo taisyklėse):

– Motorinės transporto priemonės, traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas, sustojęs tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, išlipęs iš transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

– Vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Vairuotojas turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

– Vairuotojas, atsižvelgdamas į greitį, privalo laikytis tokio atstumo, kad neatsitrenktų į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma, taip pat palikti tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

123456