Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
Juoko terapija | Panevėžio.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Juoko terapija

 

Dauguma žmogaus problemų yra susijusios su jame egzistuojančiais vidiniais suvaržymais ir įtampomis.

Jie yra praktiškai visuose organizmo lygiuose, nuo fiziologijos iki proto ir nervų sistemos. Šį „bagažą“ mes sukaupiame viso savo gyvenimo eigoje. Tos įtampos, apie kurias žmonės kartais net neįtaria, trukdo natūraliai cirkuliuoti gyvybinei energijai. O jei žmogus nori būti sveikas ir laimingas, jis turi laisvai praleisti pakankamą tam tikros rūšies energijos kiekį. Daugeliu atveju, tai neįvyksta, dėl to atsiranda neigiamas poveikis sveikatai ir visiems žmogaus gyvenimo aspektams.
Šių vidinių suvaržymų pasekmės yra įvairios ligos, susirgimai, nervų ir psichiniai įtempimai bei prasiveržimai, įvairūs kompleksai, baimės. Visa tai neleidžia žmogui būti natūraliu, labiau atskleisti savo meninį potencialią, būti aktyvesniu ir labiau džiaugtis gyvenimu.
Vienas iš veiksmingiausių būdų – juokas! Didelę vidinių suvaržymų ir įtampų dalį galima pašalinti taikant juoko terapiją.
Prigimtos mūsų organizmo jėgos dirba optimaliausiu būdu tais momentais, kai mes natūralūs, kai nepaklūstame jokiam elgesio stereotipui ir nesame kokių nors nusistovėjusių elgesio normų rėmuose, kai intelektas netrukdo natūraliai cirkuoliuoti gyvybinei energijai.
Visiems žinoma, kad juokas ir gera nuotaika daro stiprų gydantį poveikį žmogui. O juoko terapija, savo kompleksinio poveikio atžvilgiu, dar yra ir greičiausia bei stipriausiai veikianti priemonė, padednti pašalinti tas vidines įtampas ir atstatyti harmoningą viso žmogaus organizmo darbą. Tačiau norint pasiekti maksimalų poveikį juoko terapijos metu, juoką reikia taikyti taisyklingai ir saikingai.     
Juoko terapija – tai ne tik juokas. Tai visa programa, apimanti statinius ir dinaminius pratimus, pagrįstus jogos gimnastika ir skirtus stuburo lavinimui, įtampos pašalinimas visuose lygiuose; mokymas atlikti kvėpavimo pratimus, skirtus nervų sistemos ir psichikos stabilizavimui; mokymas patirti gilaus atsipalaidavimo, vidinės tylos ir ramybės būseną, o taip pat sąmonės vystymosi praktikos pradinių elementų mokymas.
Visa tai drauge padeda visam organizmui atsinaujinti, pasveikti ir atjaunėti. 
Juokas yra absoliučiai natūralus, o tai reiškia – nekenksmingas. Jis neturi neigiamų šalutinių reiškinių. Juokas paskatina žmogų teigiamai suvokti gyvenimą. Dingsta baimės, išgyvenimai, nerimas.
Pasveikimas ir atsistatymas įvyksta be vaistų.
Pasaulio praktikoje (Amerikos, Europos, Japonijos patirtis šioje srityje), ten, kur aktyviai taikoma juoko terapija, didžiausias sunkumas, su kuriuo susiduria instruktoriai, yra tai, kaip padėti žmogui prasijuokti. Kaip pagalbinės priemonės naudojamos humoristinio turinio vaizdo kasetės, garso įrašai arba net žinomų satyrikų ir humoristų pasirodymai, dekoracijos, rūbai ir t.t.
Kiekvienas žmogus moka juoktis. Tik jis dažnai ir dėl įvairių priežasčių šį sugebėjimą užgniaužia savyje.   Juoko terapijos užsiėmimų metu žmonės mokosi maksimaliai atsiverti juokui, pasitikėti juo kaip geru, ištikimu draugu.
Juokas programoje naudojamas ne tik dėl paties juoko ir geros nuotaikos. Viena iš daugelio jo funkcijų – tai žmogaus organizmo paruošimas patirti efektyvesnį kvėpavimo, fizinių ir protinių pratimų poveikį.
Juoko terapijos uždavinys – pašalinti susikaupusius suvaržymus ir įtampas intelekto, nervų sistemos, fiziologijos, lygiųjų raumenų lygyje, kurie, didėdami, sukelia organizmo ligas ir senėjimą.

 

 

 

Klaipėdos.info

123456