Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/jarida2/functions/theme-functions.php on line 1904
10 patarimų, kaip mažinti kuro sąnaudas | Panevėžio.info
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

10 patarimų, kaip mažinti kuro sąnaudas

 

Dėmesio, vairuotojai –  keletas efektyvių patarimų, kaip sumažinti automobilio kuro sąnaudas.

1. Tikrinkite slėgį padangose.
Bent kartą per mėnesį tikrinkite oro slėgį padangose. Nepakankamai pripūstos padangos didina sukibimą su kelio danga, o taip pat ir kuro sąnaudas. Tinkamas oro slėgis padangose sumažina kuro sąnaudas iki 3 %.
2. Prižiūrėkite variklį.
Stebėkite kaip dirba automobilio variklis. Net ir mažiausias variklio gedimas didina kuro sąnaudas. Tik tinkamai prižiūrimas variklis užtikrina automobilio galingumą, dinamiškumą, o kartu ir ekonomiškumą.
3. Su greičio pedalu – kaip su moterimi.
Didžiausias kuro sunaudojimas vyksta kai yra greitėjama. Kuo variklis dirba aukštesnėmis apsukomis, tuo didesnės yra kuro sąnaudos. Greičio pedalą reikia spausti švelniai ir greitėti palaipsniui, vengti staigaus stabdymo.
4. Mažinkite greitį.
Kuo greičiau važiuojate, tuo variklis turi sunkiau dirbti, nes atsiranda didesnis oro pasipriešinimas. Greičio sumažinimas kuro sąnaudas gali sumažinti net iki 33%.
5. Tikrinkite oro filtrą.
Bent jau kas pusę metų išėmę apžiūrėkite ir išvalykite automobilio oro filtrą. Užsikišus oro filtrui į variklį patenka mažiau oro, ko pasekoje, oro trūkumui kompensuoti variklis naudoja daugiau kuro. Specialistai rekomenduoja oro filtrą keisti kas 15 000 kilometrų. Jei automobiliu važinėjama, kur dulkių ir kitų teršalų kiekis ore yra didesnis filtrą reiktų keisti tikrai dažniau.
6. Keiskite kuro filtrą.
Užsikišęs kuro filtras sunkina variklio darbą, taip eikvojama daugiau kuro, mažėja automobilio galingumas ir dinamiškumas. Laiku keisti kuro filtrą yra ypač svarbu dyzeliniams varikliams.
7. Keiskite tepalus.
Norint užtikrinti sklandų variklio darbą, reikia laiku keisti variklio ir pavarų dėžės tepalus. Tinkami tepalai užtikrina lengvą variklio užvedimą ir sklandų darbą, dėl savo tepimo savybių, kurios su laiku mažėja, dėl to variklio tepalus rekomenduojama keisti kas 10 000-15 000 kilometrų. Taip pat svarbu keisti tepalus pavarų dėžėje, nes sunkus ir neteisingas pavarų perjungimas apkrauna variklį, ko pasekoje didėja kuro sąnaudos.
8. Nesivežiokite nereikalingų daiktų.
Be reikalo nesivežiokite sunkių ir nenaudojamų daiktų savo automobilyje. Nereikalingas papildomas svoris, pvz., 35 kilogramai padidina kuro sunaudojimą 1-2%.
9. Be reikalo nejunkite oro kondicionieriaus.
Kai įjungiamas oro kondicionierius variklis papildomai turi sukti jo siurblį, to pasekoje kuro sąnaudos padidėja vidutiniškai 1l/100 km. Važiuojant mieste kur kas ekonomiškiau važinėti praviru langu ar stoglangiu, tačiau už miesto, kuomet automobilio greitis yra didesnis, atsidarius langą susidaro didesnis vėjo pasipriešinimas, todėl kondicionierius gali būti ekonomiškesnis sprendimas.
10. Autopilotui TAIP.
Jei automobilyje yra greičio palaikymo sistema, tai važiuojant už miesto būtinai ją naudokite. Tai ne tik palengvins vairavimą, bet ir sumažins kuro sąnaudos, nes variklis dirbs pastoviu greičiu, taip sunaudodamas mažiau kuro nei nuolat keičiant automobilio greitį.

 

Klaipėdos.info

123456